|
Załóż konto
Kwiatowa Robota Teresa Rasała
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Jaki jest koszt oprawy florystycznej? ile to właściwie kosztuje i dlaczego?

Lorem ipsum

To jedno z pytań, które Pary często sobie zadają, czasem głośno, a czasem w myślach ;)

 

Chciałabym Wam w miarę logicznie wytłumaczyć skąd właściwie my floryści i dekoratorzy bierzemy ceny...? Nie codzień macie swój własny Ślub i można zwyczajnie nie orientować się w kwestii kosztów w tym temacie. Tym bardziej jeśli pytacie kilku wykonawców i widełki cenowe są różne - to rodzi jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi.

 

Zacznijmy od tego że każda legalnie działająca firma wiąże się z kosztami:

- opłaty typu ZUS, księgowość, lokal, opłaty eksploatacyjne, może strona, może pracownicy, etc. Te koszty dla każdej firmy będą inne, bo każdy z tych wymienionych punktów w poszczególnych przypadkach będzie po prostu inny. Ale jeśli kosztorys znacząco odbiega od pozostałych i cena jest sporo niższa to warto się zastanowić czy to tylko kwestia specyfiki danego rodzaju działalności czy może będzie to rzutować na jakość...

 

Za co jeszce płacicie, jeśli podejmujecie współpracę z florystą przy dekoracjach?

- kwiaty. Musicie wiedzieć, że to tylko jedna ze składowych. Rośliny zamawiamy wcześniej, aby na Wasz dzień wyglądał tak jak wspólnie ustaliliśmy. Gdzieś tam się utarło że kwiaty, a sezonowe to już w ogóle... rosną generalnie na rowie za free i ich układanie jest czynnością tak cudownie relaksującą, że grzechem byłoby brać za to pieniądze :) Tymczasem jest to dużo pracy często "niewidzialnej" na pierwszy rzut oka, dlatego mnie osobiście nie dziwi nieznajomość tego tematu jeśli ktoś w nim nie "siedzi".

 

Idzmy dalej z kosztami...

- żeby ten finalny produkt i usługę otrzymać to ja florystko-dekoratorka przygotowuję ofertę. W zależności od zakresu, przygotowanie jednej to kwestia zazwyczj kilku godzin. Dlaczego? bo trzeba zrobić research zarówno wymagań Pary, jak i możliwości sali, etc. Ona po prostu powinna być dopasowana. Są oczywiście jakieś ceny wyjściowe, ale nie ma dwóch takich samych ofert. Rośliny są żywym materiałem, ich dostępność i ceny różnią się z tygodnia na tydzień. W dalszym etapie współpracy - dopinanie szczegółów, kontakt kiedy tylko potrzebujecie.

- cała logistyka, czyli bardzo upraszczając...Wy mówicie co Wam się podoba i resztą się nie martwicie. To dekorator ogrania temat wypożyczania elementów, transport, zwrot do wypożyczalni. To dekorator kontaktuje się salą i ustala godziny montażu i demontażu (a ten nierzadko jest np. o 3 czy 4 nad ranem).

 

Przy oprawie florystycznej płacicie za usługę. To nie jest odsprzedaż produktu.

To nie jest tak że my wykonawcy kupujemy na giełdzie pęczek kwiatów i ten sam pęczek Wam odsprzedajemy.

To połączenie:

+ materiałów - kwiaty, siatki, naczynia, odżywki, kleje, druty, itd, itd.

+ dużo pracy fizycznej - kwiaty to czyszczenie, dużo czyszczenia..., kondycjonowanie, czyli zadbanie o utrzymanie ich w dobrej formie (zaparzanie, odżywki, etc.),przygotowanie naczyń, świeczników, tekstyliów, a potem ich czyszczenie i mycie.

+ naszej wiedzy i czasu - pamiętajcie że jak w każdym szanującym się zawodzie warto być na bieżąco i każda forma dokształcania wiąże się z nakładem finansowym

+ cała logistyka - montaż, demontaż...transport, paliwo, może wypożyczenie auta?

+ kosztów związanych z prowadzeniem firmy ( o których wyżej).

Niby oczywiste ale nie do końca ;)

 

Oprawa Ślubów i Wesel - cudowna sprawa! ale jest to ciężka praca i fizycznie i psychicznie (stres).

Jeśli natomiast zastanawiacie się "ok ale jakie to są w ogóle kwoty?" to na swoim przykładzie i żeby Wam to w miarę zobrazować, możecie zajrzeć w zakładkę OFERTA ŚLUBNA - KLIK TUTAJ

Tam znajdziecie przykładowe ceny wyjściowe. Wiedząc ile macie np. stołów, daje Wam to mniej więcej zarys budżetowy. Mniej więcej bo jak pisałam wcześniej każda oferta jest inna. A jeśli przed Wami TEN dzień i jesteście zainteresowani dopasowaną ofertą to i tutaj nic prostszego - w tej samej zakładce jest odnośnik do brief-u:)

dobrego dnia dla Was!