|
Załóż konto
Kwiatowa Robota Teresa Rasała
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Na co zwrócić uwagę wybierając dekoratora ślubnego?

Lorem ipsum

Wybór podwykonawców zajmuje ogrom czasu i zwyczajnie szkoda, żeby Wasza poświęcona energia okazała się niewłaściwie ulokowana.

 

Sala, catering, zespół, fotograf, dj, napoje, słodki stół...dekoracje? Wybierając każdego podwykonawcę idę o zakład że zwracacie uwagę przede wszystkim na dwie kwestie: to jest jakość i cena - w różnej kolejności... A na rynku wybór jest ogromny.

Przyjmijmy że dekoracje są dla Was ważne (bo fajnie za jakiś czas spojrzeć na zdjęcia i wiedzieć że było warto, zamiast wyrzucać sobie "a mogliśmy jednak zrobić to inaczej...") Najpierw Waszą uwagę przykuwają zapewne albo zdjęcia albo naocznie widziane kompozycje na uroczystości u rodziny czy znajomych. Czy to wystarczy do zdobycia Waszego 100% zaufania?

 

A więc jak wybrać TEGO dekoratora?- to mój subiektywny klucz:)

- Kiedy ja jestem zainteresowana usługą googlam o danej firmie. więc zacznijmy odpowiedzi na pytanie czy ONA jest firmą? działa legalnie? oferuje umowę? wystawia rachunek/fakturę?

bo jeśli nie to na pewno będzie taniej... i na pewno też mniej bezpiecznie. Jeśli ktoś ma zarejestrowaną działalność to daje Wam niejako zabzpieczenie że nie zawinie się z dnia na dzień. Mówiąc krótko to dla kogoś jest być albo nie być a nie zabawa czy niezobowiązujące hobby

- umowa. Czy Wasza potencjalna firma zabezpiecza siebie i Was umową na daną realizację? to kluczowa kwestia. Pamiętajcie że zabezpiecza Was to na różne, mniej lub bardziej nieprzewidziane, okoliczności.

- forma płatności - ja preferuję żeby wszystko było przelewem, wtedy nie ma opcji pomyłek i jest to pod kontrolą. Jeśli Wy wolicie inaczej to pamiętajcie żeby dopilnować aby taka płatność była zaksięgowana (faktura?rachunek?)

- pamiętajcie też że firmę można sprawdzić po prostu wpisując nip w systemie ceidg

 

To tyle z formalności a teraz część wizualna ;)

- czy kompozycje jakie oglądacie na instagramie, stronie czy facebooku - są dziełem wybranej pracowni czy inspiracjami z internetu?

- kwiaty - to też aspekt, który łączy się z firmą i formalnościami. W naszych realiach każdy może wjechać na giełdę i kupić kwiaty. Niektórzy sprzedawcy (na szczęście:) klientom detalicznym sprzedają po wyższej cenie. Taka informacja zazwyczaj będzie umieszczona w widocznym miejscu.

Z mojej perspektywy mając firmę masz nieco większe możliwości w kwestii zapewnienia odpowiedniego materiału florystycznego na daną realizację. No bo czy dana hurtownia, pośrednik, producent sprzeda czy zamówi większą ilość kwiatów/roślin dla przypadkowego klienta, którego nie mogą zweryfikować? W tym względzie mamy trochę bezpieczniejszą opcję niż czyhanie czy dany materiał tego dnia będzie czy może ktoś robiący duużą realizację "sprzątnie" cały zapas z giełdy?

- cena - to akurat nie jest aspekt z kategorii na co zwrócić uwagę bo ceny będę zapewne różne, ale warto się upewnić co cena przedstawionej Wam oferty zawiera. Czy jest tam logistyka, montaż, demontaż, etc. Czy przedstawiono Wam wszystkie koszty czy będą jakieś niespodzianki?

- co dalej z kwiatami? oczywiście pracownie działają i wykonują kompozycje na różnych zasadach. Tam gdzie będą kwiaty sztuczne - zapewne będą one Wam wypożyczane. Natomiast w dobrym tonie jest zadbanie przez wykonawcę o losy żywych roślin po. Bo nie muszą trafić do kosza: może chcecie je zabrać ze sobą? rozdać rodzinie? Oczywiście to jedna z możliwości.

 

Elementy o których wspomniałam są ważne ale z perspektywy jeśli Waszym kluczowym elementem nie są finanse, a jakość. Bo jeśli cena - to chyba bez znaczenia jaki będzie finalny efekt? ;)

Kiedy ja brałam Ślub, totalnie nie miałam funduszy ani nie było to dla mnie istotne. Był rodzinny obiad i ognisko dla znajomych. Czy dziś bym to zmieniła? nie :) ale czy gdybym miała zrobić wesele z prawdziwego zdarzenia to efekt wizualny i estetyczny byłby ważny? byłby - bo jak już coś robić to dobrze a nie byle jak :)

dobrego dnia dla Was!